De Vereniging Yoga Nederland heeft mij gevraagd om een yoga nidra te maken voor hun leden, voor 21 juni, de internationale yogadag. Natuurlijk doe ik dat heel graag en ik hoop dat je ervan geniet.
In deze yoga nidra focus je op je sankalpa, of essentie, en een veilige plaats voordat je verder gaat met het waarnemen van je lichaam als trilling van energie, het waarnemen van je adem, en het waarnemen van dualiteiten in gevoelens en gedachten en of het mogelijk is om beide polen tegelijkertijd in je aandacht te houden. Dan maak je korte voorstellingen van een opeenvolging van woorden, waarna je rust in de stilte, in het veld van aanwezigheid zelf, zonder vormen. Aan het eind focus je je aandacht weer in je lichaam en neem je de transformatie van deze sessie met je mee.
Ik heb deze lessen gemaakt voor VYN-leden, die geoefend zijn in yoga en hun energielichaam makkelijk kunnen waarnemen. Maar het maakt voor de yoga nidra niet uit of en in hoeverre je je lichaam als energie kunt waarnemen, als niet, dan richt je je gewoon op hoe je lichaam of het lichaamsdeel aanvoelt, dus dan vertaal je bijvoorbeeld ‘voel je handpalm als energie’ in ‘voel je handpalm, hoe voelt dit?’.
Het duurt 40 minuten, en het fijnst is als je de tijd neemt om hem in 1x te beluisteren. Dus even telefoon en deurbel uit, dekentje erbij, oortjes of koptelefoon op voor de beste geluidservaring en dan lekker aan de slag met quality-time voor jezelf:
Wil je meer weten over yoga nidra en de achtergronden? Ik bied 2 modules van elk 5 lesdagen aan in de yoga nidra opleiding: yoga nidra – gedachtenpatronen en yogamindset, en yoga nidra – de snelste weg naar verlichting.
Yoga nidra – gedachtepatronen en yogamindset: 1x/jaar in het najaar
Yoga nidra – de snelste weg naar verlichting: 1x/jaar in het voorjaar
Ik zou het heel fijn vinden als je hieronder even een berichtje achterlaat hoe je de yoga nidra vond; alvast dank!

mooi ingesproken. fijne stem. Bedankt
🙏dankjewel. Was fijn!